Tuniakové sušienky pre psov

Výroba pamlskov pre psov takpovediac „vo vlastnej réžii“ má svoje nesporné výhody. Takéto lahôdky sa zvyčajne pripravujú z ľahko dostupných surovín a v porovnaní s tými kupovanými sú tiež cenovo výhodnejšie.

Čo je však najdôležitejšie – poznáte všetky ingrediencie a vďaka tomu máte ich zloženie plne pod kontrolou. Niektoré komerčne predávané produkty môžu obsahovať pridané farbivá, arómy a príchute, aby boli pre psov lukratívne, preto je dôležité sa pri výbere sústrediť na zloženie výrobku, nie na jeho arómu či vzhľad.

Tentokrát sme pripravili sušienky s tuniakom, ktoré sú vhodné aj pre citlivé brušká. Ich lahodnú chuť si pochvaľujú nielen štvornohí miláčikovia, ale aj ich majitelia! Na prípravu tuniakových sušienok budete potrebovať: 

1 konzervu tuniaka (vo vlastnej šťave alebo v rastlinnom oleji)

100 g ovsených vločiek

2 vajcia

podľa potreby múku

Ovsené vločky rozmixujte, pridajte odkvapkaného tuniaka a vajcia a spracujte polotuhé cesto. Ak je príliš lepkavé, pridajte podľa potreby múku. Rozvaľkajte ho na hrúbku 0,5 cm a vykrajujte obľúbené tvary. Preložte na plech vystlaný papierom na pečenie. Sušienky sa pečú pri teplote 180 °C približne 25 minút.